Kada rekomenduojama kreiptis?
Simptomai, kad jau metas kažką keisti, gali skirtis, priklausomai nuo kiekvieno žmogaus individualiai, tačiau atkreipkite dėmesį:
- jei jaučiate nuolatinį nuovargį,
- pastebite staigius kūno svorio pokyčius,
- atsiranda neaiškūs galvos skausmai,
- odos problemos,
- sutrinka miegas.
Taip pat labai raginu atkreipti dėmesį į savo psichologinę gerovę. Jei niekas nebeteikia džiaugsmo, o psichologinio komforto ieškoma vartojant per daug alkoholio, jei pasireiškia emocinis valgymas –
tai gali reikšti, kad gyvenate įtampoje ir būtina ieškoti pagalbos, nes sveikų sprendimo būdų tikrai yra. Reikia tik atrasti.
Pogimdyminis išsekimas

Pogimdyminis išsekimas reiškia fizinį ir emocinį išsekmą, miego trūkumą, kurį gali sukelti nėštumas ir žindymas, jei organizmui nesuteikiama parama mitybos ir emociniu požiūriu, tapus mama.
Pogimdyminio išsekimo požymiai:
- Nuovargio jausmas;
- Nuotaikų svyravimai;
- Nebegalėjimas susikaupti;
- Suprastėjusi atmintis.
Atsistoti ant kojų po gimdymo gali būti fiziškai ir emociškai sudėtinga,o situacija dar dažniau komplikuojasi, jei namuose yra ir daugiau mažamečių vaikų ar nesulaukiama tinkamos pagalbos. Hormoniniu, mitybos ir emociniu požiūriu gali prireikti nemažai laiko, kol vėl bus atkurta pusiausvyra.
Konsultacijos metu išklausomos problemos ir nusiskundimai, pateikiamos pirminės rekomendacijos. Po pirminės konsultacijos aptariami tolimesni žingsniai.
Paauglystė

Paauglystė – neabejotinai vienas sudėtingiausių gyvenimo periodų, kurio metu paaugliai dėl brendimo ir hormoninių pokyčių pradeda gėdytis savo kūno, jiems didėja apetitas, atsiranda spuogai , kyla noras išsiskirti iš bendraamžių, o atsakomybė mokslo įstaigose ir patiriama įtampa gali paskatinti priimti netinkamus sprendimus.
Konsultacijų metu aptariamos temos:
- Gyvenimo būdo svarba;
- Mityba;
- Režimas;
- Fizinis aktyvumas;
- Laiko planavimas;
- Tikslų nusistatymas.
Menopauzė

Menopauzė – tai gyvenimo laikotarpis, kai reikia peržiūrėti įpročius ir toliau kurti kasdienybę taip, kad padėtumėte kūnui būti sveikam ir gerai jaustis. Pakankama miego trukmė, žalingų įpročių atsisakymas, subalansuota mityba ir reikiamas skysčių kiekis padės odai išlikti sveikesnei. Sveiką kūno svorį reikia stengtis išlaikyti be drastiškų dietų, organizmui suteikiant reikalingų maistinių medžiagų ir sportuojant.
Natūralus organizmo pokyčių periodas moterims dažnai sukelia didelį nerimą. Menopauzė pasireiškia ne tik fiziologiniais, bet ir psichologiniais požymiais. Visgi kiekvienos moters organizmas yra individualus, tad ir menopauzės simptomai pasireiškia gan skirtingai. Dažniausiai didžiausią baimę kelia nežinomybė. Susipažinus su galimais simptomais šis gyvenimo etapas nebeatrodo toks bauginantis.
Lėtinės ligos

Gyvensenos medicinos specialistas įvertina lėtinėmis ligomis sergančių pacientų rizikos faktorius, rekomenduoja ir moko sveikos gyvensenos principų, geresnio lėtinių ligų valdymo. Gyvensenos medicinos specialistas pasiruošęs išklausyti ir įsigylinti į individualią paciento situaciją.
Konsultacijos metu pacientas informuojamas apie esamą sveikatos būklę bei nuo asmens elgesio priklausančius sveikatos padarinius. Pasitelkiant motyvavimo ir aktyvaus įtraukimo metodus, asmenį įgalinamas įsivertinti savo gyvenseną ir keisti ją sveikatai palankia kryptimi. Padedant gyvensenos medicinos profesionalui klientas išmokomas kontroliuoti savo fizinę ir psichologinę savijautą, atpažinti kasdienio gyvenimo veiksnius, kuriuos svarbu eliminuoti, siekiant sustabdyti žalą sveikatai bei užkirsti kelią lėtinių ligų vystymuisi ir progresavimui.